Herkese merhaba,

 

Ben Emre Ozan Memis. Sizlere bu site üzerinden Microsoft Windows Server işletim sistemi ailesinde kurulum ve yapılandırma süreçlerini paylaşacağım. Öncelikle sizlere kendimden bahsetmek ve ilerleyen süreçlerde neler yapacağımı anlatmak isterim.

 

1987 Ankara doğumluyum. 2008 Maltepe üniversitesi Bilgisayar bölümü mezunuyum. 2005 yılından itibaren bilişim, inşaat ve üretim gibi çeşitli sektörlerde Microsoft ürünlerinin kullanımı alt yapınsın kurulması, kullanılması ve sürdürülmesi şeklinde görevler üstlendim. 2005 yılında Superonline bayisi home computer ile okurken başladığım kariyerime Vargonen Teknolojide 2 yıl  Microsoft sertifikalı sistem yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 2018 kasım ayı itibari ile Ürün geliştirme yöneticisi olarak görev almaktayım. İş süreçlerim kapsamında Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda Microsoft ve Linux işletim sistemleri ve çeşitli sanallaştırma platformları üzerine kurguladığımız çözümler ile proje ve alt yapı hazırlıyor hayata geçiriyoruz.

 

Microsoft Windows Server deneyimimi girdiğim Microsoft sınavları ile sertifikalandırdım. 2017 yılından beri çeşitli blog sayfalarında Windows Server ürünleri için makaleler yazıyor ve yayınlıyorum. 2019 yılı itibari ile ağırlıklı olarak Technet, msHOWTO, Vargonen blog ve youtube kanalından yaptığım çalışmaları sizlerle paylaşıyorum.

 

Yakın zamanda başlayacağım video dizisinde sizlere Windows Server 2019 kurulumu, yapılandırması, Roles and features kurulumları yapılandırmaları önerdiğim ayarlar yapılması gerekenler yapılmaması gerekenleri anlatıyor olacağım.

 

Bazı bölümlerde işinize yarayacağını düşündüğüm powershell scriptleri ile iş yüklerinizi nasıl hafifletebilirsiniz yada nasıl kolaylaştırabilirsiniz bunlardan da bahsediyor olacağım.