Forumlarda görüyorum ki bir çok kişi exchange üzerien ikinci domain ekleyerek birden fazla domain ile exchange kullanmak istiyor. Çözüm basit UPN suffixes ekleyerek çok rahat yapabilirsiniz.

Domain controller (ADDS) sunucunuzda Active Directory Domain and Trusts açınız. Sol bölümden Active Directory Domain and Trusts sağ tıklayarak properties seçeneğini tıklayınız. UPN suffixes bölümüne eklemek istediğiniz domainleri ekleyiniz.
İkinci olarak tavsiyem Domian Controller üzerinde bu domain için yeni bir OU açmanız yönündedir daha rahat yönetmenizi sağlayaaktır.

Exchange sunucunuzun ECP giriş yapın yeni bir kullanıcı oluşturma ekranını açınız. User logon name bölümünde @ sonrasında domain listesinden belirlediğiniz domaini göreceksiniz seçiniz. Mail hesabını oluşturma işlemini tamamlyanız. Muhtemelen mail adresi ana forest domaini ile açılacaktır. Kullanıcıyı seçin edit seçeneğini tıklayınız email addresss adımını tıklayınız. Email address bölümünden “automatically update email adresses based” seçeneğini kaldırarak SMTP adresini editleyin suffixes olarak eklediğiniz dominiz giriniz. Save butonuna basarak işleminizi tamamlayınız. Exchange sunucunuzda ikinci domain ile mail açma işleminzi başarı ile tamamlanmıştır.

Önemli Not: Tabi ilgili MX,DKIM, A ve SPF kayıtlarınızı sunucunuza göre düzenlemeyi unutmayınız. IIS bölümünden de yeni domain için autodiscovery kaydı için bindings eklemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Umarım sizler için faydalı olmuştur